Prejsť na obsah

Medzinárodnému maratónu mieru v Košiciach dominovali kenskí bežci

Na štart MMM sa tento rok postavilo v Košiciach 3000 pretekárov. Výborné počasie, športová atmosféra, povzbudzujúci Košičania a návštevníci mesta tvorili skvelú kulisu všetkým účastníkom maratónskeho behu. Na trati padli osobné rekordy bežcov, ale i sklamania. Vekové obmedzenie nehralo žiadnu úlohu. Mnohým stačila odvaha a dobré vybavenie. Do víťazného cieľa ich posúvala rýchlosť, technika a nádherná podpora divákov, ktorí tvorili výnimočné publikum. Zlato a bronz si odniesli kenskí bežci, ktorí v tohtoročnom maratóne jednoznačne dominovali. V prvej desiatke skončili až šiesti. Striebro putovalo do Bieloruska V. Ciamčíkovi. Najlepší slovenský bežec Marcel Matanin dobehol na 13. mieste a zároveň vyhral aj Majstrovstvá SR v maratóne.