Deň mesta Košice

Peknými cenami opäť potešilo mesto výhercov súťaže o najkrajší „balkón“ metropoly východu


31.10.2017 Publikoval: Miroslav Sambor

V kancelárii primátora mesta Košice si prevzali ceny výhercovia súťaže „O najkrajší letný balkón metropoly východu" (ale aj lodžie, okna, predzáhradky), ktorú každý rok vyhlasuje primátor mesta Košice Richard Raši v spolupráci so Správou mestskej zelene v Košiciach.

Súťaž trvala od 10. júla do 18. septembra 2017, mohol sa do nej prihlásiť každý obyvateľ mesta, stačilo poslať fotografiu kvetmi, prípadne inými rastlinkami skrášleného balkóna, lodžie, okna, predzáhradky.

V tomto roku poslali Košičania zo všetkých košických mestských častí na Magistrát mesta Košice takmer 60 fotografií. Výberová komisia, v ktorej nechýbal ani primátor mesta, mala opäť neľahkú úlohu. Vybrať víťazov. Šťastie sa napokon usmialo na pani Máriu Popyčovú z Viedenskej ulice v mestskej časti Košice – Sídlisko Ťahanovce, spolu s manželom Volodymyrom založili a už niekoľko rokov sa starajú o nádhernú skalku. Manželia sa podelia o špeciálnu cenu primátora mesta Richarda Rašiho. Poukaz na nákup rastlinného materiálu podľa vlastného výberu v hodnote 150 Eur za prvé miesto v súťazi získala pani Mária Hrubovská z Adlerovej ulice na sídlisku Dargovských hrdinov. Druhé miesto a poukaz v hodnote 100 Eur si odniesla pani Beáta Haboráková z Kavečanskej cesty v mestskej časti Košice – Sever, a poukaz v hodnote 50 Eur za tretie miesto vyhrala pani Margita Semsely z Mlynárskej ulice v mestskej časti Košice – Juh.

Výhercovia súťaže si po prevzatí cien, ktoré ich veľmi potešili, vymenili navzájom skúsenosti a poznatky ohľadom starostlivosti o rastlinky, ktorými skrášlili víťazné predzáhradky i balkóny, a tým aj svoje mesto. Vyžaduje si to z ich strany nemalé úsilie a veľa času, ale výsledok stojí naozaj za to.

Všetci účastníci vyjadrili na záver milého stretnutia aj spoločné želanie, aby v metropole východu stále pribúdalo takých ľudí, ktorým na ich meste naozaj záleží, a pomáhali mu rozvíjať sa ďalej do krásy i zveľaďovaním svojich balkónov, okien a predzáhradiek.

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme!

Video si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=0GQUeITMYnw&feature=youtu.be


Obrázky

Súťaž o najkrajší balkón 2017

Cena primátora mesta Košice
(204,826 kB) Cena primátora mesta Košice

Súťaž o najkrajší balkón 2017

Prvé miesto
(143,356 kB) Prvé miesto

Súťaž o najkrajší balkón 2017

Druhé miesto
(183,98 kB) Druhé miesto

Súťaž o najkrajší balkón 2017

Tretie miesto
(187,302 kB) Tretie miesto

Mestské podniky