Deň mesta Košice

Križovatka pri Soche maratónca bude otvorená už túto sobotu


23.08.2017 Publikoval: Mgr. Jozefína Jarošová

V sobotu 26. augusta 2017 bude sprejazdnená pre osobnú dopravu križovatka ulíc Komenského – Strojárenská na Námestí Maratónu mieru. O deň skôr, teda v piatok 25. augusta, bude môcť byť otvorený po oprave havárie, ktorú odstránila spoločnosť TEKO, odbočovací pruh z Ulice B. Nemcovej na Watsonovu ulicu pre osobnú aj mestskú hromadnú dopravu.

Na kontrolnom dni stavby MET v stredu 23. augusta 2017 odzneli okrem týchto dvoch dôležitých aktuálnych informácií aj ďalšie pozitívne správy. Odbočovací jazdný pruh v smere od Čermeľa na Watsonovu ulicu na križovatke pri Okresnom úrade bude počas prác na modernizácii električkových tratí rozšírený, na Havlíčkovej ulici bude vybudovaná napájacia stanica nielen pre elektrobusy, ale aj pre vlastníkov elektromobilov a neďaleká zastávka autobusov MHD a prímestskej dopravy pri novej meniarni dostane novú, modernú podobu.

„Som veľmi rád, že zástupcovia spoločnosti TEKO dnes zagarantovali dokončenie prác v cestnom telese na kruhovom objazde na Moldavskej ulici do konca prázdnin a že spoločnosť EUROVIA SK rýchlo postupuje v stavebných prácach na križovatke Triedy SNP s Toryskou ulicou," povedal námestník primátora mesta Košice Martin Petruško.Mestské podniky